Home / Oscillators / 540AAA48M0000BCGR
minImg
540AAA48M0000BCGR
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
540AAA48M0000BCGR
Description:
XTAL OSCILLATOR LVPECL
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 100mA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.052" (1.33mm)
Frequency Stability ±20ppm
Current - Supply (Max) 145mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.5V ~ 3.3V
Base Resonator Crystal
Frequency 48 MHz