Home / Oscillators / 540CCA50M0000ABG
minImg
540CCA50M0000ABG
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
540CCA50M0000ABG
Description:
XTAL OSCILLATOR
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 100mA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.056" (1.43mm)
Frequency Stability ±7ppm
Current - Supply (Max) 108mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Product Status Not For New Designs
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V, 2.5V, 3.3V
Base Resonator Crystal
Frequency 50 MHz