Home / Oscillators / 544DACC000276ACG
minImg
544DACC000276ACG
Skyworks Solutions Inc.
Product No:
544DACC000276ACG
Description:
XTAL OSC XO 167.331614MHZ CML
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 100mA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.052" (1.33mm)
Frequency Stability ±20ppm
Current - Supply (Max) 111mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series Ultra™ Si544
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 8-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V ~ 3.3V