55FB1511-22-7L-0CS2882
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Product No:
55FB1511-22-7L-0CS2882
Description:
HOOK-UP DL STRND 22AWG BLACK
User Guide
Operating Temperature 150°C
Cable Type Hook-Up, Dual Wall, Shielded
Jacket (Insulation) Thickness 0.008" (0.20mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE), Irradiated
Product Status Active
Wire Gauge 22 AWG
Length -
Voltage 600V
Mfr TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
Conductor Strand 19/34
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.083" (2.11mm)