59132-G36-07-099LF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
59132-G36-07-099LF
Number of Rows 2
Number of Positions 14
Color Black
Length - Post (Mating) 0.165" (4.191mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.079" (2.000mm)
Length - Overall Pin 0.673" (17.094mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.079" (2.00mm)
Length - Stack Height 0.390" (9.900mm)
Length - Tail 0.118" (3.000mm)