59132-T40-15-150LF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
59132-T40-15-150LF
Number of Rows 2
Number of Positions 30
Color Black
Length - Post (Mating) 0.122" (3.099mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.079" (2.000mm)
Length - Overall Pin 0.831" (21.100mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.079" (2.00mm)
Length - Stack Height 0.591" (15.011mm)
Length - Tail 0.118" (3.000mm)