59202-G40-25-174LF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
59202-G40-25-174LF
Description:
CONN HDR STACK SMD
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 50
Color Black
Length - Post (Mating) 0.079" (2.00mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.079" (2.000mm)
Length - Overall Pin 0.764" (19.400mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.079" (2.00mm)
Length - Stack Height 0.685" (17.400mm)