59202-T36-13-099LF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
59202-T36-13-099LF
Description:
CONN HDR STACK SMD
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 26
Color Black
Length - Post (Mating) 0.220" (5.588mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.079" (2.000mm)
Length - Overall Pin 0.610" (15.494mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.079" (2.00mm)
Length - Stack Height 0.390" (9.900mm)