604HR010E
Ohmite
Product No:
604HR010E
Manufacturer:
Ohmite
Package:
Axial
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 0.01 OHM 3% 3/8W AXIAL
In Stock : 1242
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±3%
Size / Dimension 0.250" L (6.35mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 10 mOhms
Series 60
Power (Watts) 0.375W, 3/8W