604HR025
Ohmite
Product No:
604HR025
Description:
RES 0.025 OHM 3% 3/8W AXIAL
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±3%
Size / Dimension 0.250" L (6.35mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 25 mOhms
Series 60
Power (Watts) 0.375W, 3/8W