605HR020E
Ohmite
Product No:
605HR020E
Description:
RES 0.02 OHM 3% 1/2W AXIAL
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±3%
Size / Dimension 0.330" L (8.38mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 20 mOhms
Series 60
Power (Watts) 0.5W, 1/2W