605HR030
Ohmite
Product No:
605HR030
Description:
RES 0.03 OHM 3% 1/2W AXIAL
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±3%
Size / Dimension 0.330" L (8.38mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 30 mOhms
Series 60
Power (Watts) 0.5W, 1/2W