605HR030E
Ohmite
Product No:
605HR030E
Description:
RES 0.03 OHM 3% 1/2W AXIAL
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±3%
Size / Dimension -
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 30 mOhms
Series 60
Power (Watts) 0.5W, 1/2W