605HR100E
Ohmite
Product No:
605HR100E
Description:
RES 0.1 OHM 3% 1/2W AXIAL
In Stock : 71
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±3%
Size / Dimension 0.750" L (19.05mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 100 mOhms
Series 60
Power (Watts) 0.5W, 1/2W