607HR005
Ohmite
Product No:
607HR005
Manufacturer:
Ohmite
Package:
Axial
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 0.005 OHM 3% 3/4W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±3%
Size / Dimension 0.320" L (8.13mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 5 mOhms
Series 60
Power (Watts) 0.75W, 3/4W