607HR050
Ohmite
Product No:
607HR050
Description:
RES 0.05 OHM 3% 3/4W AXIAL
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±3%
Size / Dimension 0.630" L (16.00mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 50 mOhms
Series 60
Power (Watts) 0.75W, 3/4W