610HR020
Ohmite
Product No:
610HR020
Description:
RES 0.02 OHM 3% 1W AXIAL
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±3%
Size / Dimension 0.630" L (16.00mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 20 mOhms
Series 60
Power (Watts) 1W