610HR020E
Ohmite
Product No:
610HR020E
Manufacturer:
Ohmite
Package:
Axial
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 0.02 OHM 3% 1W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±3%
Size / Dimension -
Temperature Coefficient 50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 20 mOhms
Series 60
Power (Watts) 1W