610HR030
Ohmite
Product No:
610HR030
Description:
RES 0.03 OHM 3% 1W AXIAL
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±3%
Size / Dimension 0.650" L (16.51mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 30 mOhms
Series 60
Power (Watts) 1W