610HR050
Ohmite
Product No:
610HR050
Description:
RES 0.05 OHM 3% 1W AXIAL
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±3%
Size / Dimension 0.750" L (19.05mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Resistance 50 mOhms
Series 60
Power (Watts) 1W