610SJR00200E
Ohmite
Product No:
610SJR00200E
SMD
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 0.002 OHM 5% 1W C BEND
In Stock : 50
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 155°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.154" (3.90mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.441" L x 0.126" W (11.20mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Resistance 2 mOhms
Series 60S
Power (Watts) 1W