610SJR00300E
Ohmite
Product No:
610SJR00300E
SMD
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 0.003 OHM 5% 1W SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 155°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) 0.154" (3.90mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.441" L x 0.126" W (11.20mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package SMD
Ratings -
Resistance 3 mOhms
Series 60S
Power (Watts) 1W