620HR005E
Ohmite
Product No:
620HR005E
Manufacturer:
Ohmite
Package:
Axial
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 0.005 OHM 3% 2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±3%
Size / Dimension -
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 5 mOhms
Series 60
Power (Watts) 2W