630HR025E
Ohmite
Product No:
630HR025E
Manufacturer:
Ohmite
Package:
Axial
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 0.025 OHM 3% 3W AXIAL
In Stock : 4225
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -
Composition Metal Element
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±3%
Size / Dimension 1.279" L (32.49mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 25 mOhms
Series 60
Power (Watts) 3W