Home / Oscillators / 655L15625C3T
minImg
655L15625C3T
CTS-Frequency Controls
Product No:
655L15625C3T
Description:
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVDS SMD
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 66mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series 655
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output LVDS
Mfr CTS-Frequency Controls
Base Resonator Crystal
Frequency 156.25 MHz