66125AXXSZSDC3
Schneider Electric
Product No:
66125AXXSZSDC3
Manufacturer:
Schneider Electric
Description:
SSR RELAY SPST-NO 125A 48-660V
User Guide
Load Current 125 A
Termination Style Screw Terminal
Output Type AC, Zero Cross
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Voltage - Load 48 V ~ 660 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Series Legacy
Package / Case Hockey Puck
Mfr Schneider Electric
Package Box
Voltage - Input 3 ~ 32VDC