666K101-10
Cicoil
Product No:
666K101-10
Manufacturer:
Cicoil
Description:
CBL RIBN 10COND 0.039 CLEAR 25'
In Stock : 2
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -65°C ~ 260°C
Cable Type Flat Cable
Current Rating (Amps) 5 A
Jacket (Insulation) Material Flexx-Sil™
Shielding Unshielded
Product Status Active
Wire Gauge 28 AWG
Ratings UL E324413, CE
Ribbon Thickness 0.035" (0.89mm)
First Conductor Mark -
Series -
Length 25.0' (7.62m)
Ribbon Width 0.394" (10.00mm)
Voltage 450 V
Mfr Cicoil
Pitch 0.039" (1.00mm)
Conductor Strand -
Conductor Material Copper, Bare
Jacket Color Clear
Features -
Package Bulk
Insulation Resistance 200MOhm