68021WA4PL401
NorComp Inc.
Product No:
68021WA4PL401
Description:
CONN D-SUB PLUG 21POS PNL MNT
User Guide
Dielectric Material Polybutylene Terephthalate (PBT)
Shell Material, Finish Steel, Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A, 40A
Contact Material Brass
Connector Type Plug, Male Pins
Features Grounding Indents
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C) - 21WA4
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Connector Style D-Sub, Combo
Package Tray
Base Product Number 68021W