680M11W1203L201
NorComp Inc.
Product No:
680M11W1203L201
Description:
CONN D-SUB RCPT 11POS PNL MNT
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 5A, 20A
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features -
Shell Size, Connector Layout 2 (DA, A) - 11C1, 11W1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C