680M17W2103L401
NorComp Inc.
Product No:
680M17W2103L401
Description:
CONN D-SUB PLUG 17POS PNL MNT
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 5A, 40A
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Plug, Male Pins
Features Grounding Indents
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B) - 17W2
Operating Temperature -55°C ~ 155°C