680M17W2203L401
NorComp Inc.
Product No:
680M17W2203L401
Description:
CONN D-SUB RCPT 17POS PNL MNT
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 5A, 40A
Mfr NorComp Inc.
Contact Material Brass
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features -
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B) - 17W2
Operating Temperature -55°C ~ 125°C