680S13W6203L201
NorComp Inc.
Product No:
680S13W6203L201
Description:
CONN D-SUB RCPT 13POS PNL MNT
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 5A, 20A
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Obsolete
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features -
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C) - 13W6
Operating Temperature -55°C ~ 155°C