680S21WA4PL401
NorComp Inc.
Product No:
680S21WA4PL401
Description:
CONN D-SUB PLUG 21POS PNL MNT
User Guide
Dielectric Material Polybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 5A, 40A
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Mfr NorComp Inc.
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Plug, Male Pins
Features Grounding Indents
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C) - 21WA4
Operating Temperature -55°C ~ 125°C