680S21WA4SL201
NorComp Inc.
Product No:
680S21WA4SL201
Description:
CONN D-SUB RCPT 21POS PNL MNT
User Guide
Dielectric Material Polybutylene Terephthalate (PBT)
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 3A, 20A
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Obsolete
Mfr NorComp Inc.
Contact Material Brass
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features -
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C) - 21WA4
Operating Temperature -55°C ~ 125°C