684M13W6203L461
NorComp Inc.
Product No:
684M13W6203L461
Description:
CONN D-SUB RCPT 13POS R/A SLDR
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 5A, 40A
Wire Gauge -
Backset Spacing 0.370" (9.40mm)
Mfr NorComp Inc.
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Board Lock, Mounting Brackets
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C) - 13W6
Operating Temperature -55°C ~ 125°C