6SEP330M+T
Panasonic Electronic Components
Product No:
6SEP330M+T
Description:
CAP ALUM POLY 330UF 20% 6.3V T/H
In Stock : 707
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 185 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 25mOhm
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series OS-CON™, SEP
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 3.7 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 330 µF