6TCF220M9L
Panasonic Electronic Components
Product No:
6TCF220M9L
Description:
CAP TANT POLY 220UF 6.3V 2917
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D3L
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 9mOhm @ 100kHz
Ratings -
Series POSCAP™ TC
Type Molded
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 220 µF