6TPH100MAEA
Panasonic Electronic Components
Product No:
6TPH100MAEA
Description:
CAP TANT POLY 100UF 6.3V 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Manufacturer Size Code A09
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 100mOhm @ 100kHz
Ratings -
Series POSCAP™ TPH
Type Molded
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 100 µF