6TPS150MZD
Panasonic Electronic Components
Product No:
6TPS150MZD
Description:
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 1411
In Stock : 2488
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Manufacturer Size Code B1S
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 35mOhm @ 100kHz
Ratings -
Series POSCAP™ TPS
Type Molded
Package / Case 1411 (3528 Metric)
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 150 µF