Home / Memory / 71T75802S100PF
minImg
71T75802S100PF
IDT, Integrated Device Technology Inc
Product No:
71T75802S100PF
Package:
100-TQFP (14x14)
Batch:
Datasheet:
Description:
IC SRAM 18MBIT PAR 100TQFP
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 100 MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 1M x 18
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Memory Type Volatile
Supplier Device Package 100-TQFP (14x14)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Access Time 5 ns
Memory Size 18Mbit
Package / Case 100-LQFP
Technology SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
Voltage - Supply 2.375V ~ 2.625V