Home / Memory / 71V2546S150PFG
minImg
71V2546S150PFG
IDT, Integrated Device Technology Inc
Product No:
71V2546S150PFG
Package:
100-TQFP (14x14)
Batch:
Datasheet:
Description:
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 100TQFP
In Stock : 612
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 37
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 150 MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 128K x 36
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Memory Type Volatile
Supplier Device Package 100-TQFP (14x14)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Access Time 3.8 ns
Memory Size 4.5Mbit
Package / Case 100-LQFP
Technology SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V