Home / Memory / 71V2556S100PFG
minImg
71V2556S100PFG
IDT, Integrated Device Technology Inc
Product No:
71V2556S100PFG
Description:
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 100TQFP
In Stock : 416
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 37
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 100 MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 128K x 36
Write Cycle Time - Word, Page -
Access Time 5 ns
Memory Size 4.5Mbit
Package / Case 100-LQFP
Technology SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V