Home / Memory / 71V35761S200BGGI
minImg
71V35761S200BGGI
IDT, Integrated Device Technology Inc
Product No:
71V35761S200BGGI
Package:
119-PBGA (14x22)
Description:
IC SRAM 4.5MBIT PAR 119PBGA
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 200 MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Memory Type Volatile
Supplier Device Package 119-PBGA (14x22)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Access Time 3.1 ns
Memory Size 4.5Mbit
Package / Case 119-BGA
Technology SRAM - Synchronous, SDR
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V