Home / Memory / 71V3576YS150PFG
minImg
71V3576YS150PFG
IDT, Integrated Device Technology Inc
Product No:
71V3576YS150PFG
Package:
100-TQFP (14x14)
Description:
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 100TQFP
In Stock : 4995
Ext Price
  • 139
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 150 MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 128K x 36
Memory Type Volatile
Supplier Device Package 100-TQFP (14x14)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Access Time 3.8 ns
Technology SRAM - Synchronous, SDR
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V