Home / Memory / 71V546S133PF
minImg
71V546S133PF
IDT, Integrated Device Technology Inc
Product No:
71V546S133PF
Package:
100-TQFP (14x14)
Batch:
Datasheet:
Description:
IC SRAM 4.5MBIT PARALLEL 100TQFP
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 133 MHz
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 128K x 36
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Memory Type Volatile
Supplier Device Package 100-TQFP (14x14)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Access Time 4.2 ns
Memory Size 4.5Mbit
Package / Case 100-LQFP
Technology SRAM - Synchronous, SDR (ZBT)
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V