Home / Memory / 71V67602S150BGI
minImg
71V67602S150BGI
IDT, Integrated Device Technology Inc
Product No:
71V67602S150BGI
Package:
119-PBGA (14x22)
Batch:
Datasheet:
Description:
IC SRAM 9MBIT PAR 150MHZ 119PBGA
In Stock : 138
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 35
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 150 MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 256K x 36
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Memory Type Volatile
Supplier Device Package 119-PBGA (14x22)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Access Time 3.8 ns
Memory Size 9Mbit
Package / Case 119-BGA
Technology SRAM - Synchronous, SDR
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V