Home / Memory / 71V67803S133BQI
minImg
71V67803S133BQI
IDT, Integrated Device Technology Inc
Product No:
71V67803S133BQI
Package:
165-CABGA (13x15)
Description:
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 165CABGA
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 133 MHz
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 512K x 18
Memory Type Volatile
Supplier Device Package 165-CABGA (13x15)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page -
Access Time 4.2 ns
Memory Size 9Mbit
Package / Case 165-TBGA
Technology SRAM - Synchronous, SDR
Voltage - Supply 3.135V ~ 3.465V