Home / Crystals / 7M-26.000MAHJ-T
minImg
7M-26.000MAHJ-T
TXC CORPORATION
Product No:
7M-26.000MAHJ-T
Manufacturer:
TXC CORPORATION
Description:
CRYSTAL 26.0000MHZ 18PF SMD
User Guide
Load Capacitance 18pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±30ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Ratings -
Series 7M
Type MHz Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Mfr TXC CORPORATION
Frequency 26 MHz