800-12-32D-BL-0008F
CNC Tech
Product No:
800-12-32D-BL-0008F
Manufacturer:
CNC Tech
Description:
CORD 12AWG IEC320C20 - 320C19 8'
User Guide
Operating Temperature 105°C
1st Connector IEC 320-C20
Voltage Rating 250V
Color Black
Current Rating (Amps) 20A
2nd Connector IEC 320-C19
Shielding Unshielded
Product Status Obsolete
Wire Gauge 12 AWG