800-12-32D-RE-0006F
CNC Tech
Product No:
800-12-32D-RE-0006F
Manufacturer:
CNC Tech
Description:
CORD 12AWG IEC320C20 - 320C19 6'
In Stock : 22
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature 105°C
1st Connector IEC 320-C20
Voltage Rating 250V
Color Red
Current Rating (Amps) 20A
2nd Connector IEC 320-C19
Shielding Unshielded
Product Status Obsolete
Wire Gauge 12 AWG